Ogrzewanie podłogowe

Dlaczego warto mieć w domu ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe to wygodna opcja dla każdego, kto chce w sprytny sposób ogrzać swój dom. We współczesnych aranżacjach wnętrz często zdarza się, że grzejniki zawieszone na ścianie zaburzają proporcje pomieszczenia, zwłaszcza niewielkiego. Dziś projektanci stawiają więc przede wszystkim na komfortowe sposoby ogrzewania oraz instalacje, które będą jak najmniej rzucać się w oczy lub staną się dla domowników kompletnie niewidoczne. Jedną z najciekawszych aktualnie opcji jest elektryczne ogrzewanie podłogowe. Czy warto takie mieć? Oto kilka przydatnych informacji na ten temat!

 

Najważniejsze zalety posiadania elektrycznego ogrzewania podłogowego

Wolna przestrzeń do aranżacji wnętrza

Jedną z największych zalet posiadania elektrycznego ogrzewania podłogowego jest jego estetyka. Co to oznacza? Dzięki zamontowaniu ogrzewania podłogowego nie ma konieczności instalowania tradycyjnych grzejników, a więc jednocześnie zwiększają się możliwości aranżacyjne i pojawia szansa na estetyczne zagospodarowanie przestrzeni. Właśnie te wszystkie cechy posiada kompletny zestaw ogrzewania podłogowego Thermoval, którego montaż pozwoli w pełni wykorzystać potencjał każdego pomieszczenia.

Ogrzewanie schowane zostanie pod podłogą, a więc urządzanie kuchni czy łazienki – w których każdy z nas szczególnie lubi mieć ciepło – będzie naprawdę dowolne i swobodne. Z ogrzewaniem podłogowym zniknie problem zajmujących miejsce kaloryferów, które nie zawsze są atrakcyjne wizualnie i nie zawsze też pasują do pomieszczenia. Ogrzewanie ukryte będzie pod podłogą, zatem nie będzie żadnej blokady przy kreatywnym urządzaniu nawet niewielkiej łazienki, sypialni czy kuchni.

Możliwość instalacji w każdym pomieszczeniu

Stosowanie ogrzewania podłogowego jest bardzo komfortowe i tańsze w porównaniu do np. instalacji z ogrzewaniem powietrznym lub wodnym. Elektryczność dostępna jest zawsze, a system elektrycznego ogrzewania podłogowego nie wymaga instalacji np. przyłącza gazowego czy dzierżawy zbiorników na płynny gaz. Właśnie dlatego, niezależnie od okoliczności czy warunków atmosferycznych, z ogrzewania tego typu korzystać można przez całą dobę. Zestaw ogrzewania podłogowego Thermoval pozwala odczuwać komfort cieplny w dosłownie każdym pomieszczeniu.

Bez względu na to, czym ociepla się dom, z ogrzewania podłogowego korzystać można zawsze. Używać można go w dosłownie każdym pomieszczeniu, np. w przedpokoju, gdzie tradycyjne grzejniki z reguły się nie sprawdzają. W kuchni wystarczy zainstalować matę grzewczą pod płytkami i móc ogrzewać pomieszczenie o każdej porze dnia lub nocy. W łazience z kolei, gdzie po wyjściu spod prysznica zazwyczaj jest chłodno, ogrzewanie podłogowe Thermoval pozwoli szybko się ogrzać, co z pewnością pozytywnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie. Warto pamiętać o najlepszych dla ludzkiego ciała warunkach otoczenia, które zapewniają najbardziej komfortowe doznania, określane jako „ciepłe stopy, chłodna głowa!”.

Oszczędność prądu

System ogrzewania podłogowego nie generuje żadnych kosztów serwisowych, w przeciwieństwie do innych systemów grzewczych. Zakup i zamontowanie elektrycznego ogrzewania podłogowego również nie jest kosztowne, poza tym montaż jest szybki i prosty. Na znajdujące się w systemie elementy gwarancja jest bardzo długa (w Thermoval jest to aż 25 lat na matę grzewczą), a ogrzewanie elektryczne konkuruje z paliwami typu olej opałowy, węgiel albo gaz ziemny.

W okresach poza szczytowych zapotrzebowanie na energię elektryczną jest niewielkie. Energii nie można też gromadzić na zapas. Właśnie dlatego elektrownie sprzedają nadmiar energii w korzystnej cenie, a zakłady energetyczne promują korzystanie z taniej energii osobom ogrzewającym domy prądem. Wystarczy prawidłowo wykonany montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego i tania taryfa (np. nocna lub weekendowa), a będzie można nie tylko zapewnić domownikom ciepło, ale też generować naprawdę niskie rachunki za prąd. Jeszcze lepiej będą mieć domy podłączone do systemów fotowoltaicznych – dzięki darmowej energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł będzie można jej część wykorzystać na używanie systemu ogrzewania podłogowego.

 

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Thermoval – jakie są jego zalety?

Prostota i szybkość inteligentnego sterowania

Regulatory temperatury

Ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w większości domowych pomieszczeń. Najważniejszymi elementami tego typu ogrzewania jest mata grzewcza oraz elektroniczny regulator, zwany termostatem. Z pomocą jego czujnika, który znajduje się w płaszczyźnie przewodu grzewczego mierzona jest temperatura podłogi z dokładnością do 0,5°C. Prostota i szybkość używania maty grzewczej, którą włącza się i wyłącza poprzez termostat (zgodnie z ustawioną temperaturą), to jedna z głównych zalet stosowania ogrzewania podłogowego Thermoval. Warto wiedzieć, że dzięki regulatorowi temperatury można wykorzystywać energię bardzo oszczędnie – reaguje on bowiem również na zyski ciepła pochodzące od różnych urządzeń w trakcie ich eksploatacji (np. kuchnia, piekarnik, prysznic czy wanna) wykorzystywanych w gospodarstwach domowych.

Warto dodać, że ogrzewanie podłogowe Thermoval posiada w swojej ofercie również sterowniki zintegrowane z siecią WiFi, np. Tuya Smart. Oznacza to, że ogrzewanie współpracuje z systemem domu inteligentnego, a więc można z niego korzystać we współczesny i bardzo komfortowy sposób. Wystarczy pobrać (na smartfonie lub tablecie), zainstalować i sparować aplikację dedykowaną do ogrzewania podłóg z urządzeniem tak, aby móc sterować ogrzewaniem bezprzewodowo. Za pośrednictwem sieci domowej w ogrzewaniu podłogowym Thermoval można m.in. kontrolować regulator, zmniejszać i zwiększać temperaturę, a także dopasowywać ją do wybranych godzin.

Zalety kompletnego zestawu ogrzewania podłogowego Thermoval

Zestaw elektrycznego ogrzewania podłogowego

Jak ogrzewać mieszkanie w sposób oszczędny i skuteczny? Najlepiej wykorzystać w tym celu kompletny zestaw ogrzewania podłogowego, którym jest Thermoval. Producent zagwarantował w zestawie niezbędne podzespoły, dzięki którym będzie można prawidłowo zamontować ogrzewanie w podłodze. W zestawie znajdują się:

  • Mata grzewcza – jest jednostronnie zasilana, bardzo skuteczna, wykonana z doskonałej jakości materiałów i posiadająca wysoką moc jednostkową 170 W/m².
  • Regulator temperatury – elektroniczny, podtynkowy, wyposażony w oprogramowanie tygodniowe i wiele użytecznych funkcji. Regulator współpracuje z dwoma czujnikami powietrznym i podłogowym.
  • Puszka montażowa – podtynkowa, pozwalająca na wygodny montaż regulatora.
  • Rurka ochronna do czujnika – jest elastyczna, umożliwia bezproblemową instalację czujnika podłogowego.
  • Łuk prowadzący do rurki ochronnej – dzięki niemu można wykonać łagodne przejście między ścianą a podłogą.
  • Rurka typu peszel – służy do ukrycia przewodów zasilających maty grzewczej w ścianie.
  • Instrukcja montażu – producent Thermoval zadbał o to, aby przeprowadzić instalatora przez każdy etap montażu ogrzewania podłogowego prosto, przyjemnie i czytelnie.
  • Dwie karty gwarancyjne – jedna na matę grzewczą, a druga na regulator temperatury.

Warto pamiętać, że ogrzewanie podłogowe Thermoval może być stosowane jako główne ogrzewanie w domach z dobrą izolacją termiczną. W budynkach słabiej izolowanych może z kolei pełnić funkcję uzupełniającą dla tradycyjnego ogrzewania. Thermoval to prosty montaż, komfort użytkowania, bezpieczeństwo (przewody są ekranowane na całej długości), niskie koszty i estetyka instalacji. W dodatku, jako że energia elektryczna uznawana jest za ekologicznie czystą, z pomocą ogrzewania podłogowego nie powoduje się żadnych zanieczyszczeń w miejscu jego eksploatacji.