Ogrzewanie podłogowe

Zacznij oszczędzać dzięki regulatorom temperatury Thermoval

Wzrost cen paliw stałych, jak i energii elektrycznej, jest obecnie kłopotem wielu gospodarstw domowych i budynków użyteczności publicznej. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, nie możemy spodziewać się zmiany tej sytuacji w ciągu najbliższej dekady. Warto się jednak do tego przygotować i odpowiednio zarządzać energią w naszych domach. Obniżenie temperatury w pomieszczeniach tylko o 1°C to oszczędność aż o 5% energii. Aby nie tracić komfortu użytkowania, w celu obniżenia kosztów ogrzewania, najlepiej jest zastosować inteligentny system sterowania ogrzewaniem, który zapewni obniżenie temperatury w pomieszczeniach podczas naszej nieobecności czy też podczas snu. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem za pomocą regulatorów Thermoval to oszczędność energii i — tym samym — obniżenie rachunków.

Regulator temperatury TVT 04 ED

Montaż i konfiguracja regulatora temperatury: instrukcja krok po kroku

Wybierając sterowniki z Thermoval, możesz zdecydować się na zakup urządzenia manualnego lub bezprzewodowego regulatora temperatury obsługiwanego dzięki łączności WiFi. To urządzenia, które służą do współpracy z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym, ale w ofercie znajdziecie też modele, za pomocą których można sterować elektrycznym ogrzewaniem powietrznym, wodnym ogrzewaniem podłogowym oraz wodnym ogrzewaniem C.O. oraz urządzenia przystosowane do współpracy z systemami klimatyzacji.

Regulator temperatury TVT 04 ED

Przed rozpoczęciem montażu regulatora należy zapoznać się z instrukcją konkretnego produktu. Poniżej kilka uniwersalnych wskazówek:

  1. Warto pamiętać, że regulator powinien być zainstalowany na ścianie ogrzewanego pomieszczenia i nie powinien być narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  2. Prawidłowa wysokość instalacji urządzenia powinna mieścić się w zakresie od 110 do 150 cm, mierzonej od powierzchni podłogi.
  3. Następnie, zgodnie z załączonym do produktu schematem, należy podłączyć przewody do odpowiednich zacisków i przykręć regulator do ściany za pomocą śrub mocujących.
    Regulator temperatury TVT 04 ED
  4. W kolejnym kroku załóż ramkę ozdobną (jeśli dany model regulatora ją posiada), przytrzymując ją, dołóż panel przedni. Przyciśnij, aby zostały zapięte boczne zatrzaski.
  5. Aby uruchomić termostat, naciśnij przycisk z ikoną włącznika i rozpocznij konfigurację trybu pracy regulatora temperatury — szczegóły i konfigurację poszczególnych funkcji regulatorów Thermoval znajdziesz w poniższych materiałach filmowych.