Ogrzewanie podłogowe

Nowe urządzenia Thermoval — energooszczędna klimatyzacja

Czy wiesz, że od teraz wszystkie urządzenia służące do utrzymywania komfortowej temperatury w domu możesz kupić w Thermoval? Maty grzejne pod płytki i panele, grzejniki różnego typu czy podgrzewacze wody naszej marki są na rynku od lat. Ostatnio do gamy wydajnych i prostych w obsłudze urządzeń elektrycznych dodaliśmy także klimatyzatory.

Czym ogrzewać mieszkanie w czasach kryzysu?

Zamiast pieca na węgiel, kominka na drewno czy kotła na gaz, możesz używać ogrzewania elektrycznego. Odchodzenie od paliw kopalnych postępowało bardzo wolno. Zmiany przyspieszył jednak atak Rosji na Ukrainę. Agresywne działania kraju, który dostarczał państwom europejskim takie surowce, jak gaz i węgiel, błyskawicznie zmieniły plany związane z rozwojem przemysłu. Udowodniły, że za wszelką cenę należy szukać alternatywnych źródeł energii i odejść od produkcji ciepła z paliw emisyjnych oraz gazu ziemnego. Światowy konflikt mobilizuje nie tylko władze państw, ale także zwykłych obywateli do poszukiwania tańszych i przy okazji czystszych źródeł ciepła. Połączenie paneli produkujących energię ze słońca z elektrycznymi urządzeniami do ogrzewania i chłodzenia jest uważane w tej chwili za rozsądne, tanie, ekologiczne i proste rozwiązanie.

Mój prąd 4.0 – założenia i korzyści

Kryzys światowy związany z konfliktem za naszą wschodnią granicą, odbudowywanie gospodarki światowej po pandemii, olbrzymie problemy z dostawami węgla, podwyżki gazu i energii, zbiegły się z rozpoczęciem kolejnej edycji programu Mój Prąd. W tej edycji programu nacisk jest położony w szczególności na konsumentów, którzy produkują lub chcą produkować prąd z własnej instalacji fotowoltaicznej, a następnie zużywają go na bieżąco lub magazynują. Dlatego też im więcej urządzeń elektrycznych zużywających prąd mamy w swoim gospodarstwie domowym tym bardziej nam się to opłaca.

Jednocześnie dotacja na budowę fotowoltaiki może wynieść ponad 20000 zł. Oznacza to, że warto zainwestować w sporą elektrownię, która zasilać będzie takie urządzenia elektryczne jak grzejniki, maty podłogowe, podgrzewacze wody z zasobnikiem i przepływowe, ale także urządzenia klimatyzacyjne. Biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne i fakt, że coraz częściej dokuczają nam długoterminowe upały, właśnie montaż klimatyzacji staje się w oczach wielu inwestorów posunięciem bardzo rozsądnym.

Klimatyzatory Thermoval — dwie serie urządzeń

Klimatyzator SAKAI

Klimatyzatory typu split marki Thermoval podzielone zostały na dwie serie SAKAI oraz MISHIMA. Każde urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Minimalistyczny panel z nadmuchem i systemem sterowania montowany jest na ścianie w pomieszczeniu. Drugie, większe urządzenie, służy do zawieszenia na ścianie na zewnątrz lub ustawienia na balkonie. Odpowiada ono za wymianę i chłodzenie powietrza. Klimatyzatory dostępne są w różnych rozmiarach i kilku mocach, można dopasować je do niewielkich mieszkań, domów, a także do budynków komercyjnych.

Klimatyzator MISHIMA

Funkcje klimatyzatorów Thermoval

  • Wszystkie klimatyzatory korzystają z R32, przyjaznego dla środowiska czynnika chłodniczego.
  • Można nimi sterować za pomocą urządzeń mobilnych, ponieważ standardowo wyposażone są w funkcję WiFi.
  • Obniżają temperaturę w pomieszczeniu, ale także ją podnoszą, kiedy temperatury spadają na tyle, że wnętrza są wychłodzone. Z opcji tej można korzystać, kiedy system ogrzewania sezonowego nie został jeszcze uruchomiony, kiedy już przestał działać, a wiosenne noce są chłodne, a także wtedy, kiedy tradycyjny system ogrzewania nie jest wydolny.
  • Nie wymagają skomplikowanej obsługi. Wystarczy regularny serwis urządzeń i czyszczenie filtrów.
  • Wygląd wewnętrznego panelu jest klasyczny, biały, pasuje do każdego wnętrza.

Klimatyzatory Thermoval a zdrowie użytkowników

  • Optymalne utrzymywanie temperatury we wnętrzu, jonizacja oraz kontrola poziomu czystości powietrza — oto walory klimatyzatorów Thermoval, które wpływają na samopoczucie użytkowników urządzeń.
  • Thermoval wyposażył swoje klimatyzatory w filtry jonów srebra i katalityczny, które poprawiają jakość powietrza. Filtr jonów srebra ogranicza rozwój wirusów, grzybów, zarodników pleśni. Filtr katalityczny neutralizuje mikroorganizmy, zarazki, usuwa przykre zapachy.
  • Jonizacja usuwa z pomieszczenia nieprzyjemne zapachy, kurz i pył. Zmniejsza elektrostatyczność wyposażenia mieszkania czy biura.
  • Obniżono głośność pracy klimatyzatorów do 21 dB(A). Ich praca nie zakłóca nawet snu.

Klimatyzator ścienny Thermoval a zużycie prądu

Wróćmy do problemów, jakimi są ceny prądu, zmniejszony dostęp do węgla i gazu — inwestycja w urządzenia energooszczędne jest obecnie konieczna. Nie można pozwolić sobie na montaż urządzeń, które podnoszą znacząco rachunki za prąd i przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych. Jeśli więc rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych i chcesz zadbać o komfort życia i pracy w Twoim domu lub firmie, możesz to zrobić kompleksowo.

W mieszkaniu lub biurze, które będzie zasilane ze źródeł odnawialnych, zainstaluj także urządzenia klimatyzacyjne. Klimatyzatory Thermoval wyróżnia najwyższa klasa zużycia energii A++ (klimatyzatory z serii Sakai) oraz A+++ (seria Mishima). To oznacza, że nawet w przypadku korzystania z zewnętrznego źródła energii, rachunki za użytkowanie prądu do zasilania klimatyzatorów nie będą wysokie, a przy odpowiedniej mocy domowej elektrowni fotowoltaicznej w ogóle nie zauważysz kosztów działania urządzeń Thermoval.